Obsazení - Personnel

ANTONÍN ŠILHAVÝ        - trumpet, band leader

TOMÁŠ KŘEMENÁK      - tenor, soprano sax

JARKA ŠILHAVÁ            - piano

FRANTA RABA               - bass

JAROMÍR HELEŠIC       -  drums

ROSŤA PECHOUŠEK    - guitar, vocal

BARBORA REZKOVÁ    - vocal

Revival Swing Band Praha    www.revivalswingband.cz

Revival Swing Band založil A. Šilhavý v roce 1979. Obsazení se od té doby několikrát změnilo, jen dva členové jsou v kapele od samého začátku:

Kapelník a trumpetista Antonín Šilhavý a jeho žena  klavíristka Jaroslava - žákyně Rudolfa Rokla. Seznámili se za dob studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Orchestr  Revival Swing Band   je složen  z  vynikajících profesionálních muzikantů.

Trumpetista a leader kapely Antonín Šilhavý, absolvent Konzervatoře J. Ježka, založil kapelu Revival Swing Band roku 1979. Navázal tak na tradice kapely Revival Jazz Bandu jehož byl členem.

-------------------------------------

Klavíristka  Jaroslava Šilhavá  absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka, žákyně Valentiny Kameníkové a Rudolfa Rokla. Má  přezdívku „Česká královna boogie-woogie “.

---------------------------------------

Saxofonistu, flétnistu a hráče na akordeon Tomáše Křemenáka uslyšíme i v orchestru Felixe Slováčka a v Moondance orchestru Martina Kumžáka, který doprovází Star Dance.

------------------------------------

Bubeník Jaromír Helešic zhruba od začátku 70.let postupně spolupracoval prakticky se všemi pražskými jazzovými hudebníky: Jazz Half Sextet, Jazz Nova, Impuls, Energit Jazz Sanatorium L. Hulana, Jazz Q.M. Kratochvíla, SHQ K. Velebného, Blues Band L. Andršta, PBB M. Svobody. Významná jsou v jeho bibliografii dlouhodobější angažmá u západoněmeckých činoherních scén – stuttgartské Komedie Marquard, hamburské Studio a düsseldorfské divadlo Neuss. Jako technicky velmi disponovaný a universální bubeník ovládá Helešic moderní orch. swingový doprovod, jeho nejvlastnější polohou však zůstává hra v menších skupinách moderního jazzu, kde uplatňuje především cit pro rytmy latinskoamerické oblasti a pro organickou absorpci rockových prvků do jazzového idiomu. Jeho spontánní, impulsivní  a dravá hra se vyznačuje úderovou barevností.

-------------------------------------

Kontrabasista  František Raba patří k tomu nejlepšímu, co česká hudební scéna v současné době nabízí. Tento  úžasný muzikant a  showman  doprovázel Karla Gotta, je též členem orchestru Golem a dalších jiných seskupení.

----------------------------------------

Barbora Rezková - absolventka Mezinárodní konzervatoře v Praze, zpěvačka, pedagožka. Od útlého dětství navštěvovala základní umělecké školy, a soubory (nejen) pod ně spadající, v Chodově, Karlových Varech, Lokti, Horním Slavkově, Nejdku - tedy městech karlovarského kraje, odkud pochází. Dlouhá léta se učila hře na housle a saxofon, tanci a dramatickému umění. Zpěv pro ni ale vždy byl doménou a hlavním zájmem. Po několika letech na ZŠ a ZUŠ s rozšířenou výukou uměleckých předmětů, a dokončení studia gymnázia, byla proto konzervatoř jasná cesta. Po šesti letech odabsolvovala v roce 2018 na MKP, kde i vyučovala. Studovala pos vedením Filipa Gondolána, Ondřeje Rumla, Jana Feča a Markéty Foukalové. Během studií měla to štěstí působit se špičkovými českými i zahraničními muzikanty jako jsou trumpetista Julius Baroš, saxofonista a kontrabasista Jan Fečo, Josef Fečo, Jakub Tököly, Stanislav Mácha, Robert Mitrega či americký zpěvák Chuck Wansley. V současné době vyučuje zpěv, hudební teorii, působí v kapele Hot Wings a několika dalších proměnlivých hudebních formacích.

Barbora Rezková
Osmadvacetiletá absolventka Mezinárodní konzervatoře v Praze, zpěvačka, pedagožka.
Od útlého dětství navštěvovala základní umělecké školy, a soubory (nejen) pod ně spadající, v 
Chodově, Karlových Varech, Lokti, Horním Slavkově, Nejdku - tedy městech karlovarského kraje, 
odkud pochází. Dlouhá léta se učila hře na housle a saxofon, tanci a dramatickému umění. Zpěv 
pro ni ale vždy byl doménou a hlavním zájmem. 
Po několika letech na ZŠ a ZUŠ s rozšířenou výukou uměleckých předmětů, a dokončení studia 
gymnázia, byla proto konzervatoř jasná cesta. 
Po šesti letech odabsolvovala v roce 2018 na MKP, kde i vyučovala. 
Studovala pos vedením Filipa Gondolána, Ondřeje Rumla, Jana Feča a Markéty Foukalové. 
Během studií měla to štěstí působit se špičkovými českými i zahraničními muzikanty jako jsou 
trumpetista Julius Baroš, saxofonista a kontrabasista Jan Fečo, Josef Fečo, Jakub Tököly, 
Stanislav Mácha, Robert Mitrega či americký zpěvák Chuck Wansley. 
V současné době vyučuje zpěv, hudební teorii, působí v kapele Hot Wings a několika dalších 
proměnlivých hudebních formacích. 

----------------------------------------

S Revival Swing Bandem spolupracuje také zpěvák Rosťa Pechoušek, který svým vynikajícím hlasem dokáže imitovat Elvise Presleyho i Franka Sinatru.

--------------------------------------------

Revival Swing Band  Praha vystupoval na více než 40 mezinárodních jazzových festivalech, v mnoha jazz klubech a na dalších akcích po celé Evropě.

Klikni pro zvětšení

Revival Swing Band Praha

Založeno 1979
Established in 1979

Kontakt

Antonín Šilhavý Na Staré štaci 56
277 11 Neratovice
Česká Republika
+420 603 441 769
+420 603 477 801
revival.swing@seznam.cz